Tehetséggondozás

Tehetség, talentum, zseni, géniusz - olyan fogalmak, miknek tartalma kiválóságokra, kiváló képességű emberekre vonatkozik. Az össznépesség tükrében társadalmi kutatások igazolják, hogy csak szórványosan fordul elő kisebb-nagyobb közösségekben az ilyen képességekkel rendelkező ember, diák. Fontos, hogy a tehetséget időben felismerve képesek legyünk továbbfejleszteni, kibontakoztatni képességeiknek azon a területét, ami nem mindennapos, nem átlagos.

Az oktatásban egyre nagyobb hangsúlyt kap a tehetséggondozás, ezért a mi iskolánkban rendszeres tehetségfejlesztő foglalkozásokat, személyre szabott fejlesztést dogozunk ki az ilyen tanulóink részére. Alsó és felső tagozatban is figyelemmel kísérjük a tanulóinkat és akinél ilyen kiemelkedő képességeket fedezünk fel, azt tanítási órán és azon kívül is a terhelhetőségükhöz mérten fejlesztjük, versenyekre (körzeti, megyei, iskolai) ösztönözzük.

Tehetséggondozó foglalkozások

• Szakkörök