Tavaszi Művészeti Fesztivál

Tavaszi Művészeti Fesztivál: 2014. április 24. 16:00

Helyszín: Tornacsarnok

Tavaszi szünet

Tavaszi szünet: 2014.április 17-től 22-ig lesz. Az első tanítási nap április 23.

Jó pihenést kívánunk, és kellemes ünnepeket!

Nyílt nap

Tájékoztatjuk a kedves szülőket, hogy 2014. április 10-én nyílt nap keretében  az első órában 8.00 órakor és a második órában 9.00 órakor lehetőség van a tanítási órák látogatására. Alsó  és felső tagozatban is.

Köszönjük, hogy eddig is sokan ellátogattak a programjainkra, szeretettel várjuk, legyen részese mindennapjainknak is.

Fogadóóra

2014. április 02-án 18 órai kezdettel fogadó órákon tájékozódhat gyermeke előmeneteléről. Szeretettel várjuk a kedves szülőket!

Az általános iskolákba történő beíratásra

F E L H Í V Á S 

az általános iskolákba történő beíratásra

Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2014/2015. tanévre történő általános iskolai beíratásokra az alábbi időpontokban kerül sor:
2014. április 28-30. (hétfő, kedd, szerda)
8.00 órától 18.00 óráig.

Tanköteles gyermekét a szülő köteles a lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerinti illetékes vagy a választott iskola
első évfolyamára beíratni.

Az első évfolyamra történő beiratkozáskor a gyermek személyazonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított személyi azonosító és a lakcímet igazoló hatósági igazolványt (lakcímkártyát), valamint az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolást kell bemutatni.

A felvételről első fokon az iskola igazgatója dönt, elutasítás esetén a fenntartó hivatott a felülbírálati kérelmet elbírálni.

Az egyes általános iskolák körzetébe tartozó teleülések, utcák és terek nevét az alábbiakban közöljük:

1.      Kakucsi Általános Iskola
2366 Kakucs, Hősök tere 7.
Felvételi körzet: Kakucs község közigazgatási területe.

2.      Újlengyeli Általános Iskola
2724 Újlengyel, Kossuth Lajos utca 80.
Felvételi körzet: Újlengyel község közigazgatási területe.

3.      Csurgay Franciska Általános Iskola
2381 Táborfalva, Iskola utca 7.
Felvételi körzet: Táborfalva község közigazgatási területe.

4.      Hernád-Pusztavacs Általános Iskola
Székhely: 2376 Hernád, Fő út 150.
Felvételi körzet: Hernád nagyközség közigazgatási területe.
Tagintézmény: 2378 Pusztavacs, Béke tér 18.
Felvételi körzet: Pusztavacs község közigazgatási területe.

5.      Huszka Hermina Általános Iskola
2377 Örkény, Bartók Béla utca 53.
Felvételi körzet: Örkény város közigazgatási területe.

6.      Bugyi Községi Kazinczy Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
2347 Bugyi, Teleki utca 2.
Felvételi körzet: Bugyi nagyközség közigazgatási területe.

7.      Tolnay Lajos Általános Iskola
2365 Inárcs, Tolnay Lajos út 1.
Felvételi körzet: Inárcs község közigazgatási területe.

8.      Újhartyáni Német Nemzetiségi Általános Iskola
2367 Újhartyán, Zrínyi Miklós utca 1.
Felvételi körzet: Újhartyán város közigazgatási területe.

9.      Tatárszentgyörgyi II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola
2375  Tatárszentgyörgy, Kossuth Lajos utca 10.
Felvételi körzet: Tatárszentgyörgy község közigazgatási területe.

10.  Gyóni Géza Általános Iskola
2373 Dabas, Szőlő utca 2.ű
Kötelező felvételi körzethatár: A mellékelt táblázat tartalmazza.

11.  Dabasi II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola
2371 Dabas, Rákóczi Ferenc utca 2.
Kötelező felvételi körzethatár: A mellékelt táblázat tartalmazza.

12.  Dabasi Kossuth Lajos Általános Iskola
2370 Dabas, Iskola utca 1.
Kötelező felvételi körzethatár: A mellékelt táblázat tartalmazza.

További, a tankerület illetékességi területén működő általános iskolák:

1.      Szent János Katolikus Általános Iskola
2371 Dabas, Rákóczi utca 2/a.

2.      Bocskai István Református Oktatási Központ Beleznay János Tagintézménye
2347 Bugyi, Templom utca 19.

Dabas, 2014. március 28.

Baranyi Béla
tankerületi igazgató
Klebelsberg Intézményfenntartó Központ
Dabasi Tankerülete

 

Szaktárgyi versenyek

Szaktárgyi versenyek:

Felső:

  • kémia, fizika, természetismeret:
    20014. április 1. 14.00, 15.00 5-ös terem
  • matematika:
    2014.április 3. 14.00 5-ös terem
  • rajz:
    2014. április 3. 14.00 2-es terem
  • ének, hon- és népismeret:
    2014. április 7. 14.00 2-es terem
  • biológia:
    2014. április 8. 14.30 5-ös terem
  • magyar nyelv és irodalom:
    2014. ápr. 9. 14.00 3-as terem
  • angol, földrajz:
    2014. április 9. 14.00 2-es terem
  • történelem:
    2014. április 10. 14.30 4-es terem

Versenyeredmények

Papír és pet palack gyűjtés:

l. helyezett: 2. osztály 1130 kg , 6.osztály 786kg

"Az én iskolám" c.Pest Megyei művészeti verseny:

  • Mesevár szakkör :Kálvin Jánosné vezetésével
    Harazin Beáta 1. oszt., Kleineisel Flóra 1. oszt. Kálvin Izabella 3.oszt., Kleineisel Kata 4. oszt., Tóth Sára 4.oszt.,
  • Kincses Almárium szakkör: Deák Ildikó vezetésével
    Takács Tímea 7. oszt., Pöppl Barbara 7. oszt., Gavló Blanka 7.o., Konczik Lili 6. o., Simon Lívia 6.o., Csap Lili 5.o., Varga Vivien 5.o., 
  • Fotószakkör tagjai Klauz Dénes vezetésével,  oklevélben részesültek, a munkáik kiállításra kerültek.

Apáczai Kiadó Komplex tanulmányi versenyén az országos döntőben 4. helyezett lett a 4. osztályos Kristály csapat

  • Kálvin Jánosné vezetésével, Kleineisel Kata, Klauz Virág, Szlivka Bence tanulók versenyeztek

Budapest birkózó bajnokság 2014. Kocsis Gábor vezetésével

  • II. helyezett: Kloczka László (69 kg)
  • II. helyezett: Kloczka István (76 kg)

Ócsai Terematlétikai Kupa eredményei: Kocsis Gábor felkészítő

  1. helyezett  50m futás: Matyi Balázs
  2. helyezett 50m futás: Kala Sándor
  3. helyezett távolugrás: Horváth Boglárka
  4. helyezett 900 m futás: Tógyer Balázs
  5. helyezett 900 m futás: Kovács Dávid
  6. helyezett 900 m futás: Csiszárik Henrietta

Gratulálunk a szép skerekhez!

Ruhabörze

Szülők börzéje!

2014. április 12-én 9-14 óráig ruhabörze a tornacsarnokban!

Ha tele a szekrényed kinőtt, megunt stb. ruhákkal gyere vásárolj-cserélj olcsón!

Asztalfoglalás és bejelentkezés igénylése:

06-70-9463-341 vagy a 06-30-292-4948-as számokon.

Hit és erkölcstan oktatás

Tájékoztatjuk a kedves szülőket, hogy az iskolánkban a hit- és erkölcstan, oktatására két felekezet jelentkezett be.  A következő tanévre vonatkozólag ezek közül  választható tantárgy  illetve felekezet:

  1.  hit- és erkölcstan oktatására:
    a  Katolikus egyház képviseletében Ország Tibor atya és a hitoktatójuk,
  2. hit - és erkölcstan oktatására:
    Hit Gyülekezete részéről Katona Zoltán kapcsolatartó és oktatójuk a hiteserkolcstan.hu,
  3. erkölcstan oktatására:
    az iskolánk pedagógusai szakirányú képesítéssel oktatnak.

A jelentkezési lapon meg kell jelölni a választott tárgyat hit- és erkölcstan vagy erkölcstan vonatkozásában, ha  hit- és erkölcstant választunk, akkor a felekezeti egyházat is meg kell jelölni!

A szülő aláírásával igazolja a döntését és tudomásul veszi, hogy az elkövetkező tanévben a választását nem változtathatja meg.

Március 15.

Nemzeti ünnepünk tiszteletére tartott ünnepi műsorra szeretettel várunk mindenkit!

Községi és iskolai ünnepély 2014. március 14 este 18 óra.

A műsort a 3. osztályosok adják Serfelné Szaller Edit vezetésével, az énekkart és a néptáncot Nagy Jánosné tanította be.

Oldalak

Feliratkozás Általános Iskola, Kakucs RSS csatornájára